• 99/11/11 - 10:19
  • تعداد بازدید : 41
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دیدار مدیرکل دامپزشکی استان البرز با نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی

مدیرکل محترم دامپزشکی استان البرز در دیدار با دکتر عسکری نماینده شهرستان کرج گفت : حفظ وصیانت ازسرمایه دامی وسلامت موادغذایی با پیشگیری ازبیماریهای دامی و زئونوز ازمهمترین وظایف دامپزشکی است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان البرز، دکترتوکلی افزود : نظارت برسلامت فراورده های خام دامی ازمزرعه تا سفره از وظایف خطیر دامپزشکی محسوب می شود  وبا نظارت های صورت گرفته در این خصوص بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو که یک بیماری مشترک بین انسان  ودام بوده دراستان مشاهده نشده است. 
وی ضمن ارائه گزارش ازفعالیت ها وعملکرد اداره کل درسال 98 و 99 تا کنون از زحمات همکاران حوزه دامپزشکی قدر دانی کرد واظهار داشت : حفاظت ازاین سرمایه عظیم کمک بسیار بزرگی به اقتصاد کشور است . 
دکتر توکلی با اشاره به مرگ ومیر کرونا درکشور ونحوه کنترل بیماری بیان کرد : پیشگیری از بیماریهای زئونوز نیازمند تخصیص اعتبارات می باشد ، تا با گستردگی حوزه فعالیت های دامپزشکی واهمیت اجرای عملیات پیشگیری ، مراقبت ونظارت ها بتوان وظایف را به درستی انجام داد و از نماینده مردم کرج خواست تا این حوزه را بصورت ویژه حمایت کنند. 
مدیرکل دامپزشکی استان البرز ضمن توضیح در خصوص کشتارگاههای دام وطیور استان  واحداث خط دو برای کشتارگاههای طیور و تخصیص وام در این خصوص، به صادرات تخم مرغ و عملکرد واکسیناسیون بیماریهای دامی اشاره کرد و گزارشی در این بخش ها ارائه نمود. 
دکتر توکلی با اشاره به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان افزود : با توجه به فصل سرد سال و احتمال شیوع این بیماری در مراکز پرورش طیور، رصد و پایش مرغداریهای صنعتی و سنتی بطور منظم درحال انجام است .
 وی در پایان درخصوص ساختمان اداری شبکه های دامپزشکی مطالبی را بیان نمود و از نماینده محترم درخواست کرد تا با حمایت های خود از دامپزشکی زمینه ایجاد کار مضاعف و تلاش بیشتر را فراهم آورد زیرا بهره وران دامپزشکی افرادی زحمتکش و پرتلاش وتولید کننده واقعی هستند که با حمایت های مستمر دامپزشکی اقدام به تولید محصولات دامی در شرایط سخت می کنند وبا حل مشکلات حوزه دامپزشکی خدمات به آنها تسهیل گردد.
  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 271100
کلمات کلیدی
shakibi amin shakibi

shakibi amin shakibi

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید