• 1400/04/30 - 10:25
  • تعداد بازدید : 28
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نظارت ۳ اکیپ دامپزشکی بر ذبح دام های قربانی در شهرستان نظرآباد

به گزارش روابط عموی اداره دامپزشکی شهرستان نظرآباد دکتر میرزاپور رئیس اداره دامپزشکی شهرستان با عرض تبریک عید سعید قربان، گفت: همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان و انجام مراسم قربانی دام در این روز، دامپزشکی شهرستان نظرآباد اقدام به اجرای طرح نظارت و کنترل شرعی و بهداشتی بر دام های قربانی مردم می نماید.
 
وی با بیان اینکه اداره دامپزشکی شهرستان نظرآباد در همین راستا اقدامات و هماهنگی لازم با سایر ادارات و ارگان های ذیربط را در پیش گرفته است، افزود: با تجهیز و ساماندهی ۱ اکیپ ثابت و  ۳ اکیپ سیار و با ترکیب ۴ نفر دامپزشک، ۸ نفر بازرس بهداشتی گوشت، در روز عید سعید قربان آماده ارائه خدمات رایگان نظارت بهداشتی بر ذبح دامهای قربانی شهروندان می باشد.
میرزاپور با بیان اینکه لازم است تمام دامها قبل از ذبح، معاینه و سلامت آنها توسط دامپزشکی تائید گردد ،  اضافه کرد: مصرف گوشت دام های قربانی که مورد بازرسی قرار نگرفته اند به هیچ وجه توصیه نمی شود چون احتمال انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام را به همراه دارد.
 
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نظرآباد با تاکید بر اینکه بهتر است تا حد امکان از ذبح دام قربانی در منازل خودداری شده و دام ها برای ذبح به کشتارگاه ارجاع داده شود، افزود: توصیه می شود به منظور جلوگیری از بروز و انتشار بیماریهای مشترک با منشاء دامی از جمله تب خونریزی دهنده کریمه کنگو ، لاشه دام 24 ساعت در یخچال نگهداری و سپس مصرف شود.
 دکتر میرزاپور در پایان یادآور شد: شهروندان عزیز در روز عید سعید قربان با شماره گیری سراسری 1512 می توانند از خدمات رایگان اکیپ های نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی در سراسر شهرستان بهره مند شوند.
  • گروه خبری : نظر آباد
  • کد خبر : 275827
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید