• 1402/11/14 - 08:54
  • تعداد بازدید : 88
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نشست خبری سرپرست اداره کل دامپزشکی استان البرز با اصحاب رسانه به مناسبت دهه فجر

مدیرکل دامپزشکی استان البرز گفت: دامپزشکی البرز به دلیل موقعیت جغرافیایی خاصی که در مسیر تردد قرار گرفته و محموله‌های دامی زیادی از این استان عبور می‌کند، بسیار فعال است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی دامپزشکی البرز، دکتر رفیعی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه فرارسیدن ۱۲ بهمن و آغاز دهه فجر را تبریک گفت  و با اشاره به اهمیت فعالیت ها و اقدامات حوزه دامپزشکی در تامین ‌امنیت غذایی مردم بیان کرد: فعالیتهای دامپزشکی از مزرعه تا سفره مردم بسیار گسترده می باشد و حفظ سلامت شهروندان از مهمترین وظایف دامپزشکی  می باشد و سرمایه عظیمی که در بخش صنعت دام و طیور، آبزیان و زنبور عسل در جریان است باید حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه اکنون دهه پنجم انقلاب اسلامی را جشن می‌گیرم، تصریح کرد:، این انقلاب تا به امروز که به دست ما رسیده دوران بسیار سختی از جمله اینکه هشت سال جنگ و تحریم‌ها را پشت سر گذاشته است.

مدیرکل دامپزشکی استان البرز در ادامه با اشاره به فعالیت این مجموعه در خط مقدم سلامت مردم بیان کرد: یک خط تولید مرغ، تخم مرغ، واکسن، مکمل، غذای دام و طیور و … برای نهایی شدن‌ محصول، حلقه فعالیت های گسترده ای را طی می کند تا محصول سالم به دست مصرف کننده برسد.

مدیرکل دامپزشکی استان البرز اذعان نمود: در تولید تخم مرغ رتبه چهارم، در پرورش ماهیان زینتی رتبه سوم، تولید عسل رتبه سوم و تولید شیر رتبه نهم کشوری را به خود اختصاص داده است و تولیدات ما در حوزه اقلام و نهاده‌های دامی به ۳۱ استان کشور ارسال می گردد.

رفیعی پور از افزایش تعداد داروخانه های دامپزشکی استان خبر داد و گفت: تعداد داروخانه های دامپزشکی استان از ۲۹ به ۳۴  و مراکز درمانی نیز از ۹۱ به ۱۱۰ مورد افزایش یافته‌اند و  افزایش تعداد شرکت‌های تولیدکننده از ۴۳ به ۴۸ مورد نیز نشان دهنده پیشرفت، است.

رفیعی پور متذکر شد: از ابتدای سال تاکنون هیچ موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در البرز گزارش نشده است و بیش از ۱۸۳ قطعه طیور در استان واکسینه شدند.

وی در پایان گفت: برای تولید یک محصول دامی و طیور خط تولیدی محصول نهایی آن که شامل واکسن و فراورده های دامی و یا گوشت مرغ و قرمز است حداقل از ۳۰ حلقه فعالیت ایجاد شده است.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 314513
کلمات کلیدی
صدیقه مسحنه

صدیقه مسحنه

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه