• 1402/11/14 - 08:45
  • تعداد بازدید : 69
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نشست خبری سرپرست اداره کل دامپزشکی استان البرز با اصحاب رسانه

به گزارش اداره کل روابط عمومی دامپزشکی البرز، دکتر رفیعی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اهمیت دامپزشکی به اظهار داشت: دامپزشکی ضامن بهداشت و سلامت  جامعه بوده و نقش مهمی را در تضمین امنیت غذایی و اقتصاد مقاومتی دارد.

وی در ادامه نشست در حوزه صادرات ، به صادرات ۲۰ کالا در حوزه دام و طیور از البرز اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ میلیون کیلوگرم تخم مرغ، سه قطعه پرنده زینتی، ۵۵۳ کیلوگرم خاویار، ۲۲۸ هزار قطعه آبزیان زینتی، ۲۰ هزار و ۷۰۰ دز اسپرم منجمد، ۱۶۸ هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ و ۳۰۰ کیلوگرم پر پرندگان استان البرز صادر شده است.

رفیعی پور اذعان نمود: همچنین ۳۰۰ هزار کیلوگرم پودر گوشت، ۸۲ هزار قطعه پولت تخمگذار، ۶۱ هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی، ۱۴ هزار و ۸۲۰ کیلوگرم خرچنگ (شاه میگو)، یک مورد خرگوش، ۲۹۴ قلاده سگ و ۳۲ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم عسل صادر شده است.

رفیعی پور ، صادرات ۶۶۸ هزار کیلوگرم ماهی خوراکی تازه، ۱۴۰ هزار کیلوگرم ماهی منجمد، ۳۴۰ هزار کیلوگرم محصولات لبنی، ۲۰۵ هزار کیلوگرم موم عسل و ۳۰۸ هزار کیلوگرم میگو را از دیگر اقلام صادراتی از مبدا البرز به مقصد کشورهای اروپایی، آسیای میانه و کشورهای حوزه خلیج فارس و همسایه عنوان کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برخی از این محصولات در البرز تولید نمی شود اما به لحاظ وجود شرکت های بسیار خوب بسته بندی و فرآوری در این استان، تولیدات دیگر استان ها به البرز آمده و از این استان به خارج از کشور صادر می گردد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 314511
کلمات کلیدی
صدیقه مسحنه

صدیقه مسحنه

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه